Halbusi, ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Toler ile Görüştü

12 Eyl 2019
179 kez

Parlamento Başkanı Muhammet El Halbusi,Başkent Bağdat'taki ofisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Toler'i kabul etti. Görüşmede ikili ilişkiler,siyasi , ekonomik ve askeri konular ele alındı.

Parlamento Başkanın Basın ofisi toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada ,Parlamento Başkanı Muhammet El Halbusi'nin,Başkent Bağdat'taki ofisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Toler'i kabul ettiğini. Görüşmede ikili ilişkiler,siyasi ve ekonomik konularının yanısıra Amerika Öncülüğündeki Uluslararası Koalisyonunun Güvenlik Güçlerine istihbarat ve eğitme alnlarında Teknik ve lojestik destek vermesi konularının ele alındığını belrtti.

Görüşmede ayrıca Amerika Şirketlerinin Enerji ve Konut alanlarında Irak'ta yatırım kapasitesinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.
Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Toler,Ülkesinin ırak'ın hava savunması ve askeri gücüne destek sağlayacağını belirtt. Toler ayrıca ,Irak hava sahasının ihlal edilmesinden ,askeri ve Silah depoların vurulmasından Amerika'nın sorumlu olmadığını belirtti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.