Güvenlik Güçleri Bazı Bölgeleri Terör Örgütü DEAŞ’tan Arındırmaya Devam Ediyor

12 Oca 2018
447 kez

Güvenlik güçleri,Kerkük,Salahattin,Dİyale ve Enbar’daki bazı bölgeleri,terör örgütü DEAŞ’tan arındırmaya devam ediyor.

Bu çerçevede,Ortak Operasyonlar Komutanı General Abdulemir Reşit Yaraallah,Irak ordusu ve Haşd Şabi komutanları ile Kerkük’ün güney batısıdaki kurtarılan bölgelerde güvenliğin sağlanması ile ilgili son gelişmeleri ele aldı.

Toplantı,Kerkük Operasyonlar komutanlığı merkezinde yapıldı. Toplantıda,Kerkük’ün güney batısında kurtarılan bölgelerde düzenlenen operasyonda,100’den fazla köyün terör örgütü DEAŞ’tan temizlenmesi ele alındı.ayrıca,ortak güçlerin başarıları ve kaydettikleri zafer gözden geçririldi.toplantıya katılanlar,terör örgütü DEAŞ hücrelerinin bulunmasında bölge halkının işbirliğinden övgüyle söz ettiler.

Ve askeri operasyonlar çerçevesinde ise,Savunma Bakanlığı, Samarra operasyonlar komutanlığının Salahattin kentindeki Mutaybice bölgesini arama ve tarama operasyonunun devam ettiğini duyurdu.operasyonda ayrıca,Kuzey bölge kapsamında terör örgütü DEAŞ’a ait bir karargah, iki aracın bulunduğunu ve 8 bombanın etkisiz hale getirildiği belirtildi.ayrıca terör örgütü DEAŞ’in barındığı 40 metrelik bir tünelin ele geçirildiği bildirildi.

Diyale’de ise bir güvenlik kaynağı,bir grup silahlı kişi ,şehrin Sensel nahiyesi merkezinde Savunma bakanlığına mensup bir subaya yönelik düzenlediği silahlı saldırıda,subay şehit oldu.

Bu arada Diyale il polis komutanlığı,Salahattin kenti ile sınır olan bir bölgede terör örgütü DEAŞ’a ait üç karargahın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.Enbar operasyonlar komutanlığı ise,komutanlığa ait güçlerin,Irak-Suudi Arabistan sınırına yönelik Ratba ilçesi güneyindeki çöl bir bölgede terör örgütü DEAŞ’a ait 5 aracın imha edildiğini duyurdu.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.