Musul’da Operasyon

11 Tem 2018
454 kez

Terör örgütü DEAŞ’a karşı Irak silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği operasyonlar çerçevesinde,Güvenlik Güçleri, ,güvenliğin sağlanması ve terör örgütü DEAŞ’tan arındırılması için El Atşana köyü,Badoş ilçesi ve çevresindeki bölgelerde güvenlik operasyonu düzenledi.

Güvenlik güçleri,bu bölgeleri terör örgütü DEAŞ atıklarından temizleyerek DEAŞ’a ait hedefleri imha etti ve çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirmeyi başardı.

bu arada Türkmeneli Televizyonu objektiflerine konuşan Musul Operasyonlar Komutanı Necim El Cuburi,Musul’un El Atşana köyü,Badoş ilçesi ve çevresindeki bölgelerde gerçekleşen güvenlik operasyonu,çeşitli ordu ve güvenlik güçleri safları ve yanı sıra Ordu uçakları tarafından uygulandı.’’ifadesini kullandı.
El Cuburi ayrıca,düzenlenen güvenlik operasyonunun amacının,belli bir bölgede teröristlerin konuşlanmasını engellemek olduğunu bildirdi.

Öte yandan bir askeri yetkili ise yaptığı açıklamada,güvenlik güçlerinin düzenlediği güvenlik operasyonu,El Atşana köyü ve çevresindeki bölgelerden Badoş ilçesine kadar uygulandı.Askeri yetkili ayrıca,güvenlik güçlerinin, bu bölgeleri terör örgütü DEAŞ’tan temizlemek için geniş bir alanı kontrol altına alarak Badoş’ta konuşlandığını bildirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.