Terör Örgütü PKK Sincar'da Panel Düzenledi

11 Eki 2018
588 kez

Terör örgütü PKK'nın Sincar'daki faaliyetleri gün geçtikçe daha da artıyor. Türkmeneli Televizyonu ise Musul'un 80 kilometre kuzeybatısında yer alan Sincar ilçesinde PKK ile ilgili gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

Terör örgütü PKK, Kürt Halk Demokratik Cephesi işbirliğiyle Sincar'da panel düzenledi. Kürt Halk Demokratik Cephesi başkan yardımcısı Kamuran Bervari başkanlığında düzenlenen panelde elebaşı Öcalan'ın resimleri asıldı.
Panelin düzenlendiği salonda eski Cumhurbaşkanı ve KYB'nin eski başkanı Celal Talabani'nin resimlerinin yer alması da dikkatlerden kaçmadı.

Bilindiği üzere terör örgütü PKK bir süre önce Sincar'dan çekildiğini iddia etmişti. Ancak Türkmeneli Televizyonu çektiği görüntülerde PKK'nın Sincar'da YBŞ adı altındaki varlığını gözler önüne sermişti. Görüntülerde YBŞ'nin Sincar ilçe merkezi ve Sincar Dağı'ndaki paçavraları ve elebaşı Öcalan'ın resimleri görünüyordu.

Sincar ilçesinde faaliyet gösteren terör örgütü YBŞ, PKK'nın bir kolu olduğunu bir kez daha ispat etti.

Sincar Dağı'nda YBŞ'liler tarafından asılan PKK'nın paçavraları Türkmeneli Televizyonu tarafından bir kez daha görüntülenmişti. YBŞ'liler tarafından asılan paçavralar açıkça görünüyordu.

Türk uçakları tarafından 15 Ağustos tarihinde bir hava saldırısında öldürülen PKK'lı terörist Zeki Şengali kod adıyla tanınan İsmail Özden'in resmini Sincar Dağı'na dikmiştiler.

Öte yandan PKK'nın elebaşı Öcalan'ın resimleri YBŞ'ye ait evlerin duvarlarına çizilmiş durumda. Bunların hepsi yeniden Türkmeneli Televizyonu tarafından görüntülenmişti.

YBŞ'liler plakasız araçlarla rahatça Sincar'da dolaşıyor.

PKK'nın bir kolu olan YBŞ, PKK'nın paçavralarını Sincar Dağı'nda sallandırıyor.

YBŞ'liler Sincar Dağı'nda da Sincar ilçe merkezinde de faaliyet gösteriyor. Elebaşının resimleri YBŞ'lilere ait evlere çizilmiş durumda.

Sincar Dağı'nda ve Sincar ilçe merkezinde teröristlere ait eğitim kampları ve karargahlar da bulunuyor.

Sincar ilçesinde Irak Bayrağı'nın yanında terör örgütü PKK paçavrasının yer alması kafalarda soru işaretleri uyandırıyor.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

 

Son Haberler