El Cuburi, heyet ile gazetecilerin sorunlarını görüştü

08 Kas 2018
554 kez

Kerkük Valisi Vekili Rakan Sait El Cuburi valilik binasında Irak Gazeteciler Sendikası Kerkük Bürosundan bir heyeti kabul ederek görüştü. Heyet Kerkük Bürosu Başkanı Muhammet Hüseyin Dağıstani başkanlığı'nda El Cuburi ile gazetecilerin kerkük'te çalışmalarında desteklenmesi konusunu ele aldı. El cuburi Kerkük'te gazetecilere arazi dağıtılması konusunda askıda kalan çalışmaların tamamlanması için ortak bir komisyon kurulması talimatı verdi.

Kerkük'teki gazetecilerin sorunlarını ele almak amacıyla Kerkük Valisi Vekili Rakan Sait El Cuburi valilik binasında Irak Gazeteciler Sendikası Kerkük Bürosundan bir heyeti kabul ederek görüştü. Heyet Kerkük Bürosu Başkanı Muhammet Hüseyin Dağıstani ve başkan yardımcısı Abbas Beyatlı başkanlığı'nda El Cuburi ile görüştü. Görüşmede aynı zamanda Kerkük İl Meclisi Türkmen Kitlesi Üyesi Kasım Hamza'da hazrı bulundu. Görüşmede Irak Gazeteciler Sendikasının çalışmaları ele alındı. Görüşmede ayrıca gazetecilerin Kerkük'te her türlü alandaki çalışmalarının desteklenmesi konusunu ele aldı. Türkmeneli Televizyonu objektiflerine konuşan Kerkük Valisi Vekili Rakan Sait El Cuburi ziyarette ele alınan konular ile ilgili bilgi verdi. El Cuburi aynı zamanda görüşmede sendikanın çalışmaları ile ilgili bilgi aldığını da belirtti.
Irak Gazeteciler Sendikası Kerkük Büro Başkanı Muhammet Hüseyin Dağıstani ise konuşmasında ziyarette gazetecilerin Kerkük'teki çalışmalarında karşılaştıkları zorlukları vali vekiline aktardıklarını dile getirdi. Dasğıstanı aynı zamanda Kerkük'te gazetecilere arazi dağıtılması konusunda askıda kalan çalışmaların tamamlanması için ortak bir komisyon kurulduğunu da dile getirdi.  Kerkük İl Meclisi Türkmen Kitlesi Üyesi Kasım Hamza objektiflerimize ziyarette ele alınan konular hakkında detaylı bilgi verdi.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.