Doğu Guta’da Son 2 Günde 40 Sivil Yaşamını

11 Oca 2018
400 kez

Esed rejimine bağlı güçler son iki günde Duma ve Haresta ilçeleri ile Ayn Terma, Beyt Sava, Sakba, Arbin, Merc, Medyere ve Hammuriye beldelerine yoğun hava ve topçu saldırıları yaptı.

Sivil Savunma kaynaklarına göre, Doğu Guta gerginliği azaltma bölgesi içerisinde yer alan ilçe ve beldelere devam eden bombardımanlarda Medyere ve Arbine beldelerinde birer sivil hayatını kaybetti. Sivil Savunma ekipleri, rejim güçlerinin Hammuriye beldesine hava saldırısında ölen sivil sayısının 25'e yükseldiğini açıkladı.

Rejimin hava saldırılarında ayrıca Sakbe'de 3, Haresta, Arbin ve Medyere'de birer sivil hayatını kaybederken, Duma ilçesine düzenlenen topçu saldırılarında ise 7 sivil ölmüştü. Böylelikle saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 38'e yükseldi ve son iki günde rejimin topçu ve hava saldırılarında ölen sivil sayısı ise 40 oldu.

Öte Yandan Sivil Savunma ekiplerinin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları bilgiye göre, son 13 günde 161 sivil Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarında hayatını kaybetti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.