Salihi Kerkük’te Öğretmenler İle Görüştü

24 Nis 2019
201 kez

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi Şehit Necdet Koçak salonunda Kerkük'teki okullarda maaş almadan İngilizce dersi veren sözleşmeli öğretmenler ile görüştü.

Görüşme İngilizce Müfettişi Cumbut Abdülvahit tarafından ayarlandı. Görüşmede Türkmen Sivil Toplum Örgütü Başkanı Mardin Gökkaya ve Irak Türkmen Cephesi Üyesi Leyla Hançı hazır bulundu. Görüşmede konuşan ingilizce müfettişi Cumbur Abdülvahit sözleşmeli öğretmenlerin sıkıntılarını dile getirerek kerkük'teki okullarda maaş almadan eğitim verdiklerini söyledi.

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarına değindi.

bir diğer yandan ise salihi Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi parlamento insan hakları komisyonu başkanı olarak hükümete ve eğitim bakanlığı'na sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarının çözülmesi çağrısında bulundu. Salihi çağrısında aynı zamanda sözleşmeli öğretmenlerin atamalarının yapılmasını da istedi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.