Mimaroğlu Ve Muhtaroğlu, Kerkük’’te Devlet Dairelerini Ziyaret Etti

06 Ara 2017
607 kez

Kerkük’e gerçekleştridiği ziyaret çerçevesinde, parlamentodaki Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu ile Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Muhtaroğlu şehirdeki Irak Türkmen Cephesi’nin güvenlik dairesini ziyaret ederek daire müdürü Ahmet Tahir ile bir araya geldiler.

Mimaroğlu ile Muhtaroğlu ve beraberlerindeki heyet, Kerkük Eğitim Genel Müdürülüğündeki Türkmence Eğitim bölümüne ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında Türkmen eğitimindeki sorumlularla görüşerek, gelecek aşamalarda Türkmence eğitimine sunulan desteklerimn sürdürülmesine vurgu yaptılar. Türkmen heyeti ayrıca, Kerkük Üniversitesini Ziyaret ederek düzenlenen maratonda kazananlara ödüller dağıttı. Maratonda, Kerkük Üniersitesi başkanı Abbas Hasan Taki’da hazır bulundu. Daha sonra Mimaroğlu ve Muhtaroğlu, Kerkük Sağlık Dairesi'ni ziyaret ederek, daire müdürü ve bazı sorumlularla görüştü. Görüşmede, sağlık kurumlarındaki Kerkük Milletleri arasında dengenin sağlanması ele alındı. Daha sonra Türkmen Heyeti, Kerkük Belediyesini ziyaret etti. Belediye Müdür yardımcısı Hatem Musa ve Belediye Müdürü Mühendis Serdar Hüseyin ile görüştü. Görüşmede, belediyenin çalışmaları ve sunduğu hizmetlere değinildi.

Heyetin son durağı ise, Kerkük Operasyonlar Komutanlı oldu. Ziyarette Mimaroğlu ve Muhtaroğlu, Operasyonlar Komutanı General Ali Fazıl ile görüştü. Görüşmede, Kerkük’teki güvenlik ile ilgili son gelişmeler ve Tuzhurmatu ilçesindeki durum ele alındı. Türkmeneli Televizyonu'na konuşan Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu ve Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu, Kerkük ve Operasyonlar Komutanlığı'na gerçekleştridikleri ziyaret hakkında bilgi verdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.