Muhtaroğlu'nun Tuzhurmatu’da Ziyaretleri Sürüyor

12 Oca 2018
348 kez

Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu'nun Tuzhurmatu ilçesindeki ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Muhtaroğlu Irak Sanatçılar Sendikası Bürosu'nu ziyaret etti. Muhtaroğlu'nu büro sorumlusu Ali Çayırlı karşıladı. Sanat ve sanatçıları desteklemenin önemine değinen Muhtaroğlu, yeni yıl münasebetiyle sanatçıları tebrik etti.

Irak Sanatçılar Sendikası Tuzhurmatu Büro sorumlusu Ali Çayırlı, Muhtaroğlu'nun ziyaretinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Muhtaroğlu Tuzhurmatu'da Türkmen Kadınlar Birliği'ni de ziyaret etti. Muhtaroğlu'nu Türkmen Kadınlar Birliği Tuzhurmatu büro sorumlusu Büşra İlhanlı karşıladı. Görüşmede Türkmen Kadınlar Birliği'nin çalışmaları ele alındı.

Türkmen Kadınlar Birliği Tuzhurmatu büro sorumlusu Büşra İlhanlı, düzenledikleri kurslar hakkında bilgi verdi.

Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu daha sonra geçtiğimiz günlerde kaçırılan Türkmen vatandaş Halil Hacı Muhsin'in ailesini ziyaret etti. kaçırma olayını kınayan Muhtaroğlu, güvenlik güçlerinden kaçırılan vatandaşın bir an önce bulunmasını istedi.

Kaçırılan vatandaşın akrabası, kaçırma olayının ayrıntılarını Türkmeneli Televizyonu'na anlattı.

Muhtaroğlu ayrıca Türkmen vatandaş Haşim Abdullah'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Vatandaş Haşim Abdullah, her zaman vatandaşların durumunu soran Muhtaroğlu'na teşekkür etti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.