DEAŞ’tan Kurtarılan Musul’da Ramazan Geceleri Geri Döndü

14 Haz 2018
440 kez

Musul’da çarşı ve pazarda bayram hazırlığı başladı. Ramazan Bayramı heyecanının yaşandığı Musul'daki çarşı ve pazarda hareketlilik yaşanıyor. Musullular, bayram alışverişi için,cadde ve sokaklardan geçerek pazar yerine akın ediyor. . Musullular,Ramazan Bayramı için ihtiyaçlarını semt pazarından karşılıyor. bayram alışverişi için,Kent pazarı,gecenin geç saatlerine kadar kapılarını açmaya başladı.

Musul’daki vatandaşlar ile yapılan görüşmelerde,Kentin terör örgütü DEAŞ’in kontrolü altında olduğunda ciddi baskılara maruz kaldıklarını bildirdiler.vatandaşlar ayrıca,terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılmanın sevincini yaşadıklarını belirterek Musul’da durumun normale dönmeye başladığını bildirdiler.

Mübarek Ramazan Bayramının gelmesiyle,vatandaşlar,ihtiyaçlarını pazardan karşılıyor.Musul halkından vatandaşlar ayrıca,Güvenlik güçleri tarafından terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan Kentteki seyahat yerlerinin,Musullu aileleri karşılamaya başladığını ve halkın normal hayatlarını yaşamaya başladıklarını ifade ettiler.

Ayrıca,Musul halkı ayrıca yakınları ile güzel ve eğlenceli bir zaman geçirmek için seyahat yerlerine akın etti.

Öte yandan bazı Musullu gençler ise,Musul’un terör örgütü DEAŞ’in elinde olduğunda dışarı çıkmamız yasaktı.ifadesini kullandılar.Musul’un terör örgütü DEAŞ’in kontrolünde olduğu dönemde yaşadıkları işkenceden kendilerini kurtaran güvenlik güçlerine teşekkürlerini sundular.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.