Mustafa Sabır, Kerkük'te Son Yolculuğuna Uğurlandı

11 Eki 2018
2486 kez

Uzun bir zamandır hastalıkla baş etmeye çalışan ve Geçtiğimiz Cuma Türkiye'de vefat eden Dr. Mustafa Sabır bugün Kerkük'te son yolculuğuna uğurlandı.

Dr. Mustafa sabır bağdat yolundaki evinden Musalla semtindeki mezarlığa Türkmen bayrağına sarılarak götürüldü. Merhumun cenaze namazı musalla semtindeki parkta kılındı. Cenaze namazına yetkililer, şahsiyetler, Türkmen vatandaşlar ve merhumun yakınları katıldı.

Merhum Dr. Mustafa Sabır tanınmış bir Türkmen ailesinden olup 1926 'de Kerkük'te dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Kerkük'te tamamlamıştır. Merhum Kerkük'teki Irak Makam Evi Danışma Kurulu Başkanı olarakta görev yapmıştır.

Merhum Mustafa Sabır 1956'da İstanbul'da Tıp Üniversitesini bitirdi ve 30 yıl doktorluk yaptı. Merhum çok sayıda uluslararası, yerel ve dünya konferanslarına katıldı ve ırak doktorlar sendikası başkanlığı yaptı. Merhum aynı zamanda müziğe de önem vermekteydi.

Merhum Kerkük'ün Musalla semtinde bulunan mezarlıkta toprağa verildi. Merhumun oğulları Levent Mustafa Sabır ve atilla mustafa sabır Türkmeneli Televizyonuna konuşarak babalarının Kerkük aşığı olduğunu dile getirdiler.

Kerkük devlet hastanesi genel müdürü Dr. Muhammet Fereydun Kerkük'ün önemli bir doktoru kaybettiğini dile getirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

 

Son Haberler