El Sadi, Türkmeneli Televizyonu'na Konuştu

06 Kas 2018
757 kez

Terörle Mücadele Birimleri'nde İkinci Operasyonlar Komutanı Maan El Sadi, Türkmeneli Televizyonu'na oldukça önemli açıklamalarda bulundu. El Sadi, Hadis El Saa Programı'nda Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu'nun sorularını yanıtladı. Peşmergeler'in Kerkük'e girmesiyle ilgili Silahlı Kuvvetler Komutanlığı'ndan herhangi bir izin olmadığını belirten El Sadi, Kerkük'ün güvenlik durumunun kontrol altında olduğunu söyledi. El Sadi ayrıca terör örgütü DEAŞ'ın bölgeleri işgal etme kabiliyetini kaybettiğini de ifade etti.


Kerkük'te Yasaları Uygulama Planı Komutanı ve Terörle Mücadele Birimleri'nde İkinci Operasyonlar Komutanı Maan El Sadi, Türkmeneli Televizyonu'na oldukça önemli açıklamalarda bulundu. El Sadi, Hadis El Saa Programı'nda Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu'nun sorularını yanıtladı.

Peşmergeler'in Kerkük'e girmesiyle ilgili şimdiye kadar herhangi bir talimat gelmediğini belirten El Sadi, Peşmerge, Asayiş veya başka bir gücün Kerkük'e girmediğini kaydetti. Güvenlik dosyasının Terörle Mücadele Birimleri'nin elinde olduğunu vurgulayan El Sadi, bir yıldan bu yana kontrolü ellerinde tuttuklarını ifade etti. Çok sayıda terör şebekesinin çökertildiğini kaydeden El Sadi, yakalanan şebekelerin adam kaçırma, araba hırsızlığı ve uyuşturucu taciri şebekeleri olduklarını bildirdi.

Maan El Sadi, Cumhurbaşkanı Barham Salih'in, ''Kerkük'te güvenlik durumu iyi değil'' açıklamalarına da değindi. Kerkük'te durumun normal olduğunu belirten El Sadi, yasaları uygulamak için geldiklerini söyledi. Kerkük'te yerel yönetim gibi bazı konuların hala çözülmediğini hatırlatan El Sadi, Kerkük'ün Irak'ın bir parçası olduğunun altını çizdi. DEAŞ'ın 2017 öncesi ya da 2014 yılında olduğu gibi bazı şehirleri ele geçirme kabiliyeti olmadığını belirten El Sadi, ancak uyuyan hücrelerin patlama, adam kaçırma ya da suikast gibi bazı terör saldırıları düzenleyebileceğini kaydetti.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.