ITC'den basın toplantısı

08 Kas 2018
512 kez

Irak Türkmen Cephesi Musul İl Başkanlığı ve Irak Türkmen Cephesi Telafer Bürosu Musul'un Reşidiye bölgesinde basın toplantısı düzenledi. Irak Türkmen Cephesi, Türkmenlere yeni kabinede bakanlık ve Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi verilmesi talebini yineledi.

Türkmenler'in bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevi talebi devam ediyor. Bu kapsamda Irak Türkmen Cephesi Musul İl Başkanlığı ve Irak Türkmen Cephesi Telafer Bürosu Musul'un Reşidiye bölgesinde basın toplantısı düzenledi. Irak Türkmen Cephesi, Türkmenlere yeni kabinede bakanlık ve Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi verilmesi talebini yineledi.

Yazılı açıklamayı Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu üyesi ve Musul İl Meclis başkan yardımcısı Nureddin Kaplan okudu. Açıklamada Cumhurbaşkanı, Başbakan, Parlamento başkanı ve siyasi kitle başkanlarına seslenildi. Türkmenler'in yeni hükümette temsil edilmesi talep edildi. Aksi takdirde uluslararası mercilere başvurulacağı konusunda uyarıda bulunuldu.

Bu arada Irak Türkmen Cephesi Musul İl Başkanı Muhammet Ali Efendioğlu ve Musul İl Meclisi Türkmen Kitlesi üyesi Lukman Necm Reşidiyeli, Türkmenler'in ihmal edilmesini kınadı.

Musul'daki Türkmen aşiret şeyhleri ve bazı şahsiyetler de Türkmenler'in yeni hükümette temsil edilmemesini eleştirdi.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.