Parlamento Kriz Masası Üyesi Hallati'den Çarpıcı Koronavirüs Açıklaması

04 Tem 2020
105 kez

Parlamento kriz masası son günlerde koronavirüs'ten hayatını kaybedenlerin artması ile ilgili açıklamada bulundu. Kriz masası diğer hastalıklardan hayatını kaybeden kişilerin koronavirüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği yönünde kayıtlara geçtiğini belirtti.

Parlamento Kriz Masası Üyesi Milletvekili Hasan Hallati yaptığı açıklamasında koronavirüs vakaları ve ölümlerinin artmasının ardından başbakan ve sağlık bakanı ile toplantı düzenlediklerini ifade etti. hallati diğer hastalıklardan hayatını kaybeden kişilerin koronavirüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği yönünde kayıtlara geçtiğini belirtti. hallati hayatını kaybedenlerin kronik hastalıklar, kalp hastalığı ve kanserden meydana geldiğini dile getirdi.

Hallati son günlerde koronavirüs vakalarının ve ölümlerin arttığını ifade ederek ölümlerin %5 oranına ulaştığını dünya genelinde ise bu oranın %5.5 olduğunu dile getirdi. Parlamento Kriz Masası Üyesi Milletvekili Hasan Hallati hastanelerdeki oksijen tüpü ihtiyacının 20 kat yükseldiğini de dile getirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.