Başbakan Kazımi: Gösterilerde Hayatını Kaybedenler Şehit Kabul Edilir

12 Ağu 2020
88 kez

Mustafa El Kazımi başkanlığı'nda Başkent Bağdat'ta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının haftalık olağan toplantısında,bazı kararlar alındı.

Toplantıda,gösterilerde hayatını kaybedenlerin şehit olarak kabul edilmelerine ve Şehitler kurumunun tüm haklarından yararlanmalarına karar verildi. Başbakanlık basın bürosu tarafından yapılan açıklamada,bakanlar kurulu toplantısının ana gündem maddesinden birinin Kovid-19 olduğunu ve bu salgın ile ilgili Sağlık bakanlığının planları ve uygulamaları olduğunu ifade etti.

Yapılan yazılı açıklamada,başbakan El Kazimi'nin 7 Mayıs 2020 tarihinde onaylanan hükümetinin ikinci programının uygulanması çerçevesinde Ekim gösterileri olarak bilinen gösterilerde etkilenenler ile ilgili önemli kararın alındığı aktarıldı. Açıklamada, alınan kararlara göre, gösteriler sırasında şehit olanlar Şehitler Kurumu’na yazılacak ve yakınları şehitlik maaşı alacak. Ayrıca yaralılar da ihtiyaç duyulması halinde yurt dışında tedaviye gönderilecek.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Mustafa el-Kazımi’nin talimatıyla ülkedeki elektirik sıkıntılarına çözüm bulmayı amaçlayan kararı onayladı.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.